خانه » دیتانه چهارم

دیتانه چهارم

چهارمین جلسه از دوشنبه‌های داده‌ورزی با حضور دکتر حسین ملک نژاد- مدیرعامل شرکت رسمینو، دوشنبه ۵ دی‌ماه در خانه اندیشه‌ورزان ایران، برگزار شد.

آقای ملک نژاد:

عرصه فعالیت ما در روزنامه‌های رسمی کشور با توجه به شرایط زمانی هر دوره نیازمند کمک از جامعه‌ی آماری، داده‌های اساتید و فعالان این عرصه بوده‌است. بانک ها از مشتریان بزرگ ما هستند؛ زیرا فعالیت در روزنامه‌ی رسمی و بررسی اطلاعات روزنامه با توجه به نیاز جامعه، در حوزه‌ی فعالیت ما باعث پیشرفت بوده است؛ کمک و بازار کارآمدی امری مهم برای آنها می‌باشد. در اصل حوضه‌ی اصلی فعالیت ما تحلیل داده‌ها بعد از انتشار و جمع آوری مشکلات و پیدا کردن راه‌حل مناسبی برای آنها می‌باشد.

تحلیل حوزه B2c

تحلیل حوزه‌ی B2c مخصوص مشتریانی می‌باشد که علاوه‌بر بانک ها با شرکت‌های تابعه‌ی آن نیز در ارتباط هستند، ما در این زمینه فعالیت بسیار مهمی داریم. به عنوان مثال: طرح‌های صنعتی، اختراعات، داده‌ها و برند های ثبت‌شده را که هرکدام، یک مرجع از مجوز‌های وزارت صمت را دارد؛ اضافه کردیم یا داده‌ی مجوز‌ها، ایده‌ی جذابی برای شرکت‌ها بود؛ عده‌ای که در حاکمیت هستند، اطلاعات بالایی از داده دارند، مثلا: هنگامی که دانش‌بنیان سایت خود را ایجاد کرد، فایل اکسلی را به اشتراک گذاشت و در آن کسانی که مجوز دانش‌بنیان گرفته‌اند را مشخص کرد؛ از همین رو افرادی برای ثبت شرکت و داشتن فعالیت وارد این سایت شدند. مشتری‌های دیگری هم بودند که درخواست ثبت شرکت را داشتند و به‌عنوان یک پایگاه داده‌محور نیز فعالیت می‌کردند. مهم‌ترین عامل برای فعالیت افراد و شرکت‌ها، درخواست دادن شرکت‌های سازمانی مانند شرکت بورس اوراق بهادار، بود؛ به صورتی که حجم زیادی از داده‌ها و اطلاعات به‌صورت کامل پیدا می‌شد.

رسمیو

تیم رسمیو متشکل از ۶ نفر فعال در زمینه‌ی کسب‌و‌کار و ۱۲ نفر فعال در زمینه‌ی توسعه‌دهندگی می‌باشد به طوری‌که تمامی فعالیت ما منجر به درآمدزایی می‌شود البته باید عنوان کنم که باتوجه به فعالیت ما و اطلاع‌رسانی داده‌ها اکثر مواقع شکایت هایی مبنی بر پخش شدن اطلاعات، از ما می‌شود اما باتوجه به آیین‌نامه موضوع ماده ۱۳ قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، اطلاعاتی که خود فرد منتشرکرده‌است دیگر جز اطلاعات خصوصی او نیست.

پایگاه اطلاعات داده‌ی ما همیشه در حال به‌روزرسانی است و بسیار جای افتخار می‌باشد که از هر جایگاه، مقام یا هر سازمانی برای ما و تیم ما ارزش بسیاری قائل هستند.